Strona głównaJednostki szpitalneOddziały szpitalneOddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej

Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej

Wersja do druku

Osoba upoważniona przez pacjenta hospitalizowanego w Oddziale ma możliwość uzyskania informacji o jego stanie zdrowia. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z dyżurką lekarską

wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 13.30

Tel. 14 61 53 251
Odwiedziny odbywają się w godzinach 12.00-16.00. Warunkiem koniecznym jest posiadanie maseczki ochronnej.

 

W naszym Oddziale diagnozujemy i leczymy Pacjentów w zakresie chirurgii ogólnej oraz onkologicznej, z uwzględnieniem chorób narządów jamy brzusznej, piersi, tarczycy, żył kończyn dolnych, chorób proktologicznych, przepuklin a także chorób tkanek miękkich i skóry.

Wykonujemy zabiegi zarówno metodą klasyczną jak i laparoskopowo, szczególnie operacje pęcherzyka żółciowego, przepuklin pachwinowych metodą TAPP, a także laparoskopowe zabiegi w zakresie jelita grubego (nasi lekarze przeszli szkolenie w ramach programu STEP Academy). Poza zabiegami planowymi w Oddziale wykonujemy także operacje w trybie pilnym – ostrodyżurowe.

W ramach Pododdziału Chirurgii Onkologicznej współpracujemy z Centrum Onkologii w Nowym Sączu, aby zapewnić Pacjentom z chorobami nowotworowymi kompleksową opiekę wielodyscyplinarną. Pacjenci objęci są szybką diagnostyką w ramach karty DILO oraz opieką Koordynatora Pakietu Onkologicznego, co ułatwia zaplanowanie wszystkich etapów leczenia. W naszym szpitalu odbywają się także konsylia onkologiczne. U Pacjentów z rakiem piersi i czerniakiem wykonujemy usunięcie węzła wartownika metodą ferromagnetyczną (sonda Sentimag).

Ściśle współpracujemy z pełnoprofilową Pracownią Endoskopii, w której poza badaniami diagnostycznymi, wykonujemy także zabiegi cholangiopankreatografii wstecznej (ERCP), endoskopowej ultrasonografii (EUS), endoskopowej podśluzówkowej dysekcji zmian jelita grubego (ESD) oraz opaskowania żylaków przełyku.

Do własnej dyspozycji posiadamy nowoczesny aparat USG, umożliwiający precyzyjną diagnostykę, a także wykonywanie biopsji celowanych.

W naszym Szpitalu działają Poradnia Chirurgii Ogólnej, Poradni Proktologiczna oraz Poradnia Onkologiczna, w których kwalifikujemy Pacjentów do leczenia operacyjnego, a także zapewniamy opiekę po wypisie z Oddziału.

W Oddziale zapewniamy wczesną rehabilitację pooperacyjną, aby przyspieszyć powrót do zdrowia po zabiegach chirurgicznych. Pacjentów otaczamy także pełną opieką psychologiczną oraz dbamy o właściwe odżywienie zarówno przed jaki po operacjach, tak by procesy gojenia przebiegały sprawnie.

W Oddziale posiadamy 3 miejsca specjalizacyjne, umożliwiające realizację szkolenia z zakresu chirurgii ogólnej.

Ilość łóżek: 30

 

Kadra Zwiń

Lekarz Kierujący Oddziałem:
prof. dr hab. med. Piotr Skotnicki

Zastępca Kierującego Oddziałem:
lek. Wiesław Żukowski

Pielęgniarka Oddziałowa:
mgr pielęgniarstwa Dorota Lech

Lekarze specjaliści:
lek. Piotr Aleksandrowicz
lek. Patrycja Ciesielska
lek. Dariusz Kania
lek. Tomasz Nikliński
lek. Małgorzata Ozaist
lek. Grzegorz Szydłowski

Lekarze rezydenci:
lek. Mateusz Grabiec
lek. Ilona Knapczyk
lek. Maciej Tarsa

Koordynator Pakietu Onkologicznego:
mgr Katarzyna Szpyrka

Sekretariat Oddziału:
Teresa Kłusek
Monika Zgłobicka
Joanna Rakoczy

Telefony Rozwiń

Centrala Szpitala: (14) 61 53 400
Dyżurka lekarska:  (14) 61 53 251
Dyżurka pielęgniarska Oddziału Chirurgii: (14) 61 53 254
Dyżurka pielęgniarska Pododdziału Onkologii : (14) 61 53 382
Sekretariat Oddziału:  (14) 61 53 335