Strona głównaAktualnościTysięczny poród w bocheńskim szpitalu w 2016 roku

Tysięczny poród w bocheńskim szpitalu w 2016 roku

11 października 2016r. Komentarze (0)

W sobotę w bocheńskim szpitalu odbył się tysięczny poród, na świat przyszła malutka Oliwia. Gratulacje z tej okazji złożył Wicestarosta Józef Mroczek, który w imieniu samorządu powiatowego przekazał szczęśliwiej mamie 1000 zł z przeznaczeniem na wyprawkę dla dziecka. Życzenia złożył także Dyrektor Szpitala Jarosław Kycia oraz personel Oddziału Położniczo – Ginekologicznego i Oddziału Noworodkowego.

Szczęśliwymi rodzicami noworodka są  Państwo Agnieszka i Piotr  z Królówki. Mała Oliwia tuż po urodzeniu ważyła 2620 g i mierzyła 53 cm. To już kolejny – trzeci rok z rzędu, kiedy bocheński Szpital przekracza liczbę tysiąca porodów. W zeszłym roku odbyło się 1077 porodów, w 2014 – 1004 porody, natomiast w 2013 – 894 porody. Jak widać liczba kobiet, które chcą rodzić w bocheńskiej placówce systematycznie rośnie. W roku ubiegłym Malucha z 1000 – go porodu powitaliśmy na świecie w grudniu, w roku bieżącym liczba 1000 porodów zostanie znacznie przekroczona, co oznacza, iż Bocheński Oddział Położniczo-Ginekologiczny ma już swoją markę. W maju Oddziały Położniczo-Ginekologiczny i Noworodkowy zostały uznane za najlepsze jednostki opieki okołoporodowej w Małopolsce według raportu Stowarzyszenia Obywatel Mama monitorującego standardy opieki okołoporodowej w placówkach medycznych. Oddział zapewnia przebywającym w nim kobietom komfortowe warunki pobytu w niewielkich salach. Każda z sal wyposażona jest w węzeł sanitarny (wc, prysznic), darmowy dostęp do internetu, telewizję oraz dostęp do telefonu stacjonarnego. W oddziale znajdują się trzy sale porodowe, przystosowane do porodów siłami natury, porodów w wodzie oraz porodów rodzinnych.

Komentarze (0)