Strona głównaAktualnościŚwiatowe trendy ortopedyczne w bocheńskim szpitalu

Światowe trendy ortopedyczne w bocheńskim szpitalu

18 czerwca 2024r.

Duże brawa dla ortopedów ze Szpitala Powiatowego w Bochni. Zespół, którym kieruje lek. med. Mateusz Job wyspecjalizował się w rekonstrukcji chrząstki stawowej. Zabieg wykonywany jest najnowocześniejszą metodą z wykorzystaniem materiału pobranego od samego pacjenta.
Chodzi o Autocart czyli pastę chrzęstną, którą przygotowujemy z chrząstki pacjenta pobranej z uszkodzonego miejsca, odpowiednio zmielonej i połączonej z jego osoczem. Na powstały ubytek nakładamy tak przygotowaną pastę. Do tej pory tę metodę wykorzystaliśmy już w kilkunastu zabiegach. Do końca roku będziemy mieć już kilkadziesiąt pacjentów zoperowanych tą metodą. Wyniki dotychczasowe są fantastyczne – mówi Mateusz Job.
To bardzo naturalna metoda, niezwykle korzystna dla pacjenta. Jeszcze do niedawna, aby naprawić chrząstkę wykorzystywane były ciała obce, czyli np. sztuczne membrany kolagenowe.
Metoda ta jest absolutnym przełomem w świecie ortopedii, dzięki niej chrząstka bardzo szybko się odradza i regeneruje. Pasta bezproblemowo wypełnia ubytek. Pacjent szybciej zyskuje sprawność a liczba powikłań spada do minimum.