Strona głównaAktualnościPorady i badania w ramach akcji „Zdrowe Życie”

Porady i badania w ramach akcji „Zdrowe Życie”

20 lipca 2023r.

Ponad 170 osób zbadało sobie poziom cukru, a 250 ciśnienie. Szpital Powiatowy w Bochni włączył się do akcji „Zdrowe Życie”. Przez dwa dni (7 i 8 lipca) na Rynku w Bochni stoisko lecznicy i karetkę pogotowia ratunkowego ze Szpitala Powiatowego w Bochni odwiedziło kilkaset osób.

– Wszystkie te osoby skorzystały z porad zdrowotnych i szeroko pojętej edukacji prozdrowotnej – wyjaśnia Beata Abrowska ze Szpitala Powiatowego w Bochni.

W organizację stoiska szpitala zaangażowane były: Anna Puławska, Małgorzata Dmytryszyn i Ewa Szarek oraz ratownicy ZRM z Bochni.

„Zdrowe Życie” to pierwszy ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej. Powstał we współpracy Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Narodowego Funduszu Zdrowia, PZU SA, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Bochnia jest 12. przystankiem na tegorocznej trasie projektu. W pierwszych 11. lokalizacjach wykonano blisko 50 tys. badań, usług i konsultacji.