Strona głównaAktualnościBocheński szpital wspierał Zawody Ratownictwa Medycznego Uczelni Wyższych

Bocheński szpital wspierał Zawody Ratownictwa Medycznego Uczelni Wyższych

22 czerwca 2023r.

Szpital Powiatowy w Bochni był partnerem XII Mistrzostw Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się 9 i 10 czerwca w Wieliczne. Placówka  wsparła wydarzenie merytorycznie. Warto dodać, że jednym z organizatorów tego mistrzostw był Bartłomiej Czyż wykładowca Zakładu Ratownictwa Medycznego UJ CM, a także Oddziałowy Oddziału Ratunkowego, doświadczony  instruktor kursów z ratownictwa i pielęgniarstwa.

W tym roku odbyła się 12. edycja wydarzenia. Podobnie, jak w poprzednich mistrzostwach zespoły składające się ze studentów reprezentujących uczelnie z całej Polski konkurowały między sobą w symulacyjnych zdarzeniach medycznych.

Mistrzostwa tradycyjne były połączone z seminarium oraz warsztatami szkoleniowymi.

-Zawody Ratownictwa Medycznego Uczelni Wyższych mają na celu doskonalenie umiejętności w realizowaniu procedur ratowniczych oraz podnoszenie kwalifikacji studentów kierunku ratownictwo medyczne, to doskonała forma przygotowania do wykonywania zawodu ratownika – mówi Bartłomiej Czyż.

W tym roku każda z 21 drużyn miała do wykonania 8 zadań medycznych (w tym trzy nocne) oraz test z wiedzy medycznej. Najlepiej poradziła sobie drużyna Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, drugie miejsce przyznano ekipie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, trzecie zaś  Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.