Strona głównaAktualności13 października – Dzień Ratownictwa Medycznego. Podziękowania dla Ratowników Medycznych!

13 października 2024r.

Niosą pomoc medyczną każdemu, kto jej potrzebuje – mowa o Ratownikach Medycznych. Dziś 13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego.

Z tej okazji dyrekcja Szpitala Powiatowego w Bochni składa serdeczne podziękowania wszystkim ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom, dyspozytorom oraz innym osobom pracującym w systemie ratownictwa medycznego.

Dziękujemy za cierpliwość, opanowanie i zaangażowanie, za każdą akcję ratunkową, pomocny gest, za pomoc niesioną każdemu, kto jej potrzebuje.

Dzień Ratownictwa Medycznego to święto, które zostało ustanowione na mocy ustawy z 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Patronem święta jest jest Gerard Tonque (ok. 1040 – 1120), błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego, który pod koniec XI stulecia założył zakon szpitalników, podzielony potem na zakony św. Łazarza i św. Jana.