Strona głównaAktualnościStarosta z wizytą w szpitalu

Starosta z wizytą w szpitalu

03 stycznia 2019r.

Starosta Adam Korta odwiedził Szpital Powiatowy w Bochni. Po placówce nowego gospodarza powiatu oprowadzał Jarosław Kycia, dyrektor szpitala. Wizyta była okazją do spotkania się lekarzami kierującymi poszczególnymi oddziałami.

Odwiedziny w szpitalu starosta rozpoczął od oddziału dziecięcego. Dyrektor pokazał gospodarzowi powiatu bocheńskiego także oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem kardiologicznym, oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz oddział chirurgii ogólnej i urazowej z pododdziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej. Starosta Adam Korta odwiedził też oddział noworodkowy i położniczo-ginekologiczny, a także szpitalny oddział opiekuńczo-leczniczy, oddział okulistyczny oraz SOR.
– Zależało nam na pokazaniu wszystkich oddziałów, ale także realizowanych w szpitalu inwestycji – mówi dyrektor Jarosław Kycia.
Po ponad godzinnej wizycie starosta przyznał, że widać, że szpital się rozwija, staje się coraz bardziej funkcjonalny, posiada wiele nowoczesnego sprzętu.
– Mam nadzieję, że obecnie prowadzone prace związane z przebudową SOR-u sprawią, iż ten najbliższym naszym mieszkańcom oddział ratunkowy również stanie się bardziej przyjazny pacjentom, wraz z dyrekcją szpitala będziemy pracować nad zapewnieniem wszystkim pacjentom kompleksowej opieki medycznej na najwyższym poziomie – zapewnił starosta Adam Korta.