Strona głównaAktualnościPrzygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

sdm
01 lutego 2016r.

W Szpitalu Bocheńskim trwają przygotowania do zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży. Według wstępnych planów zabezpieczenia medycznego Wojewody Małopolskiego, Szpital w Bochni, jako jeden z najbliżej położonych do miejscowości Brzegi w powiecie wielickim, gdzie odbędą się główne uroczystości z udziałem Papieża Franciszka, otrzyma liczne zadania dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego pielgrzymów.

W Szpitalu Bocheńskim, decyzją Dyrekcji powołany został specjalny zespół ds. przygotowania zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży. Celem pracy zespołu jest koordynacja przygotowań jednostek Szpitala obejmująca m.in zabezpieczenie odpowiedniej liczby personelu medycznego, leków, żywności oraz sprzętu medycznego.

– To ogromne wyzwanie, aby bieżącą działalność naszego szpitala i obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom Bocheńszczyzny pogodzić z udzielaniem pierwszej pomocy pielgrzymom z całego świata. Wymaga to z pewnością wsparcia finansowego i sprzętowego, o które się staramy w ministerstwie zdrowia i małopolskim urzędzie wojewódzkim – podkreśla dyrektora Szpitala Jarosław Kycia.

Z inicjatywy bocheńskich ratowników medycznych Szpital przygotowuje się również do przeprowadzenia na początku czerwca ćwiczeń, które pozwolą w praktyce na sprawdzenie wewnętrznych planów, procedur i zasad postępowania w sytuacjach nadzwyczajnych.