Strona głównaAktualnościPrezenty od starosty i dyrektora szpitala dla noworodków

Prezenty od starosty i dyrektora szpitala dla noworodków

07 stycznia 2020r.

Były gratulacje, kwiaty i prezenty. Ryszard Drożdżak wicestarosta powiatu bocheńskiego oraz Jarosław Kycia dyrektor szpitala w Bochni odwiedzili  dziś Julkę pierwszą dziewczynkę, która przyszła na świat w tym roku w bocheńskim szpitalu i Nikodema, który urodził się jako ostatni w roku 2019.

Życzymy zdrowia i pomyślności – mówił gospodarz powiatu bocheńskiego  gratulując szczęśliwym rodzicom.

Pierwsza w tym roku w bocheńskim szpitalu urodziła się Julka. Dziewczyna przyszła na świat jako wcześniak w 36. tygodniu ciąży. W chwili urodzenia ważyła 2345 gramów i miała 50 cm długości. Jej rodzice  Joanna i Krzysztof Schmidt z Poręby Spytkowskiej w powiecie bocheńskim mają już 3,5-letniego synka Karola, który także urodził się w bocheńskim szpitalu.

Ostatnim i 1500 dzieckiem, które przyszło na świat w 2019 roku  jest Nikodem. Jest to pierwsze dziecko Państwa Szczypkowskich z  Bojańczyc w pow. myślenickim. Chłopiec w chwili urodzenia ważył 3360 gramów i miał 53 cm długości.

– Co roku  rodzi się w naszym szpitalu coraz więcej dzieci i co ciekawe ich rodzice pochodzą nie tylko z terenu powiatu bocheńskiego, ale także spoza niego – podkreśla dr n med. Joanna Hurkała ordynator oddziału noworodków w bocheńskim szpitalu, która  także razem z lek. med. Norbertem Majewskim ordynatorem ginekologii  gratulowali rodzicom.