Strona głównaAktualnościPomoc z WOŚP dla Bocheńskiego Szpitala

Pomoc z WOŚP dla Bocheńskiego Szpitala

wosp2016zol
03 marca 2016r.

Do Szpitala Bocheńskiego trafił kolejny dar przekazany placówce w ramach  24. Finału WOŚP.  Tym razem  oddział opiekuńczo-leczniczy wzbogacił się o  wózek prysznicowy TR 2000, który przeznaczony jest do przewożenia chorych z łózka do łazienki i do kąpieli w pozycji leżącej.

Wózek prysznicowy posiada unikalny system montowania kolumny umożliwiający „zachodzenie” wózka na łóżko i bezpieczne przekładanie pacjenta. Unikalna opcja w pełni opuszczanych barierek pozwala na bezpieczne przesuwanie pacjenta z i na łóżko. Po zablokowaniu kółek, opuszczeniu barierek można łatwo, bezpiecznie i bardzo komfortowo dla pacjenta przełożyć go na materac wózka.

Jak podkreśla Dyrektor Szpitala Jarosław Kycia, dotychczas dzięki WOŚP do bocheńskiego szpitala trafił sprzęt o wartości ponad 850 tysięcy zł. Najwięcej sprzętu trafiło dotychczas na oddziały noworodków oraz pediatryczny. Szpital Bocheński zabiega o dalsze wsparcie Orkiestry.