Szkoła rodzenia

Wersja do druku

Poród bez bólu

Mamy XXI wiek, obecnie kobieta nie musi juz rodzić w bólu. W zgodzie ze światowymi standardami Oddział Położniczy Szpitala Powiatowego w Bochni oferuje swoim pacjentkom znieczulenie zewnatrzoponowe porodu.

W oparciu o współczesne badania uważamy, że zniesienie bólu porodowego jest korzystne zarówno dla mamy jak i dziecka. Ocenia się, ze ok. 35 % rodzacych wymaga znieczulenia ze wskazań medycznych, 55 % – 56 % znieczulamy na życzenie rodzącej, a tylko ok. 9 % rodzących nie wymaga znieczulenia. Zwiazane jest to z wysokim progiem bólowym i dobrym przygotowaniem do porodu.
Od roku 1990 znieczulenie zewnątrzoponowe porodu jest uznane za „ złoty standard” anestezji położniczej. Obecnie stosowane stężenia środków znieczulających są całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka. Brak bólu to prawidłowe oddychanie, lepsza czynność skurczowa macicy.

Po porodzie mama czuje sie dobrze, może zajać się noworodkiem i bez przykrych bólowych doznań, przeżywać pełnie macierzyństwa.
Wiecej informacji można uzyskać w bezposredniej rozmowie ze specjalistą anestezjologiem w ramach szkoły rodzenia lub/i na www.morfeusz2001pl.

Poród w znieczuleniu zewnątrzoponowym w naszym szpitalu jest bezpłatny.

Poród rodzinny

Poród z bliską osobą pomaga zmniejszyć ból porodowy, dodaje rodzącej poczucia bezpieczeństwa. Kobieta wspierana emocjonalnie ma większe zaufanie do własnych sił. Osoba towarzysząca jest łacznikiem między rodzacą a personelem.

W ramach szkoły rodzenia – zwiedzanie Sali Porodów Rodzinnych.
Za poród rodzinny pacjentka nie ponosi dodatkowych kosztów.