Strona głównaAktualnościBocheńska porodówka najlepsza w Małopolsce!

Bocheńska porodówka najlepsza w Małopolsce!

12 maja 2016r.

Szpital Powiatowy w Bochni w zakresie Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Oddziału Noworodkowego został uznany jako najlepsza jednostka opieki okołoporodowej w Małopolsce według raportu Stowarzyszenia Obywatel Mama, monitorującego standardy opieki okołoporodowej w placówkach medycznych. Ocenę funkcjonowania przeprowadzono w oparciu o badanie ankietowe wśród kobiet, które odbywały poród w małopolskich placówkach.

W ostatecznej klasyfikacji Bocheński Szpital otrzymał najwyższe noty w Małopolsce. Bardzo dobrą opinię o bocheńskiej placówce wyraziło 62% pacjentek, a aż 73% kobiet zdecydowałoby się ponownie odbyć poród swojego dziecka w Szpitalu
w Bochni. Pacjentki czuły się w sposób pełny i przystępny informowane
o podejmowanych procedurach medycznych. Najwyżej oceniono życzliwość personelu medycznego, doceniano łagodzenie bólu, dobrą opiekę nad noworodkiem
i komfortowe warunki pobytu w Szpitalu.

„W bocheńskim Szpitalu pacjentki mają nieograniczoną możliwość skorzystania z analgezji  okołoporodowej tj. całodobowy dostęp do znieczulenia zewnątrzoponowego, gazu wziewnego -Entonoxu, immersji wodnej oraz szerokiego wachlarza leków przeciwbólowych. Na sukces naszej placówki pracuje zgodnie zespół doświadczonych lekarzy i położnych – akcentuje Jan Klasa, Ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego.

„To efekt ciągłego podnoszenia kwalifikacji personelu, zdobywania kolejnych certyfikatów wpływających na jakość świadczonych usług” – twierdzi Katarzyna Zych, Ordynator Oddziału Noworodków w bocheńskim Szpitalu.
Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni Jarosław Kycia nie kryje satysfakcji
z otrzymanego wyróżnienia. W opinii Dyrektora jest ono zasługą całego personelu Oddziału położniczo-ginekologicznego i noworodkowego. Lekarze, pielęgniarki
i położne są niezwykle zaangażowani w kompleksową opiekę nad matka i dzieckiem. Znacząco poprawiły się także warunki lokalowe w Szpitalu. Wszystko to sprawia, że kobiety coraz częściej na miejsce przyjścia na świat swojego dziecka wybierają właśnie Szpital w Bochni.  W 2015 roku w bocheńskim szpitalu  urodziło się 1080 dzieci i był to drugi rok z rzędu, kiedy przekroczona została liczba tysiąca porodów – podkreśla dyrektor Jarosław Kycia.