Strona głównaAktualnościAntoś pierwsze dziecko

Antoś pierwsze dziecko

Wersja do druku
dav
03 stycznia 2019r.

Antoś pierwsze dziecko, które przyszło na świat w tym roku w bocheńskim szpitalu
Ma 58 cm długości i waży 3800 gramów. Antoś to pierwszy chłopiec, który urodził się w tym roku w bocheńskim szpitalu. Dziś jego rodziców odwiedził Adam Korta starosta bocheński i Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni wraz z pracownikami oddziału ginekologiczno-położniczego i oddziału noworodków.
– Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyliście państwo nasz szpital, wybierając go na miejsce przyjścia na świat waszego potomka – mówił Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni, wręczając mamie noworodka bukiet kwiatów.
Pierwsze dziecko urodzone w tym roku w bocheńskim szpitalu na świat przyszło 1 stycznia o godz. 16.40.
– Poród nie był łatwy, ale wszystkie cierpienia zrekompensował widok Antosia – mówi Dagmara Tesarska, mama chłopca.
Antoś jest drugim dzieckiem państwa Tesarskich. W domu na małego braciszka czeka już z niecierpliwością 6-letni Jasiu.
Starosta Adam Korta, gratulując rodzicom, życzył, aby ich synek rozwijał się dobrze, przynosząc radość całej rodzinie. Gospodarz powiatu wraz z życzeniami i gratulacjami przekazał również finansowy prezent. To 1000 zł, które na pewno przyda się młodym rodzicom na wyprawkę.
Bocheński szpital ma jedną z najchętniej wybieranych porodówek w regionie. W 2018 roku odebrano w nim 1466 porodów, podczas których na świat przyszło 1486 dzieci. Rok wcześniej odbyły się 1454 porody i urodziło się 1465 dzieci.
– Jako ciekawostkę dodam, że nasz szpital cieszy się zaufaniem mam, nie tylko z terenu powiatu bocheńskiego – mówi dyrektor Jarosław Kycia.