Strona głównaAktualnościZintegrowany Informator Pacjenta

Zintegrowany Informator Pacjenta

Wersja do druku
zip-baner
17 lipca 2013r.

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od początku lipca powszechnie dostępny będzie Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP).

Zintegrowany Informator Pacjenta to platforma, która skupia w jednym miejscu ważne dla każdego ubezpieczonego informacje nt. zasad udzielania świadczeń, praw pacjenta, kolejek do poradni, miejscach udzielania świadczeń w Małopolsce i kraju.
Mając dostep do ZIP użytkownik będzie mógł sprawdzić swój status ubezpieczenia, aktualne deklaracje do lekarza i pielęgniarki POZ. Na osobistym koncie zostanie zapisana także historia udzielanych mu od 2008 r. świadczeń, ordynowanych recep, wniosków na zaopatrzenie ortopedyczne i do uzdrowisk. Użytkownicy otrzymają również dostęp do informacji o kosztach udzielanych świadczeń sfinansowanych przez NFZ.

Aby uzyskać dostep do portalu wystarczy tylko złożyć odpowiedni wniosek, który umożliwi przekazanie danych do indywidualnego konta użytkownika. Wniosek i dostęp do konta można uzyskać w Małopolskim Oddziale NFZ w Krakowie i delegaturach w Tarnowie, Nowym Sączu i Nowym Targu.