Strona głównaAktualnościW Szpitalu bezpiecznie w Światowe Dni Młodzieży!

W Szpitalu bezpiecznie w Światowe Dni Młodzieży!

Wersja do druku
img_1193-1024x768
09 sierpnia 2016r.

– Bóle brzucha, odwodnienia, omdlenia, skręcenia, stłuczenia – to najczęstsze problemy zdrowotne z jakimi do Szpitala Powiatowego w Bochni zgłaszali się pielgrzymi w czasie Światowych Dni Młodzieży. Bocheński Szpital na zlecenie Wojewody Małopolskiego uczestniczył w zabezpieczeniu medycznym ŚDM.
W czasie trwania Światowych Dni Młodzieży z pomocy medycznej na Oddziale Ratunkowym, a także ambulatorium opieki całodobowej skorzystało ok. 80 pielgrzymów pochodzących m.in. z Hiszpanii, Francji, Paragwaju, Argentyny, Ruandy, a nawet z Chin.
Część osób wymagała hospitalizacji na oddziale wewnętrznym, a także przetransportowania do szpitali specjalistycznych w czym kilkukrotnie pomagało Szpitalowi Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Wiele dodatkowych interwencji przeprowadziły też zespoły ratownictwa medycznego Szpitala Powiatowego w Bochni.
– Przygotowanie Szpitala, w szczególności dodatkowa praca wszystkich pracowników, dodatkowe inwestycje i zakupy, w tym kupno nowego ambulansu, a także zorganizowane ćwiczenia szpitala i zespołów ratownictwa medycznego przyczyniły się tego, ze nasza placówka profesjonalnie wywiązała się z zadań powierzonych nam przez Wojewodę Małopolskiego.
Serdecznie dziękuje Wszystkim pracownikom Szpitala, którzy w czasie Światowych Dni Młodzieży wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i pomocą w zapewnienie opieki zdrowotnej nad pielgrzymami Światowych Dni Młodzieży w szczególności pracownikom SOR – podsumowuje dyrektor Szpitala Jarosław Kycia.

Zobacz całą galerię