Strona głównaAktualnościW bocheńskim szpitalu odbył się 1500. poród w tym roku

W bocheńskim szpitalu odbył się 1500. poród w tym roku

Wersja do druku
DSC_0072
21 grudnia 2022r.

Filipek z Łąkty Dolnej  to dziecko, które przyszło na świat podczas 1500. porodu w bocheńskim szpitalu. Chłopiec urodził się we wtorek rano. Jego mamę odwiedził  Jarosław Kycia, dyrektor szpitala i Adam Korta bocheński starosta. Towarzyszyli im dr n. med. Joanna Hurkała  lekarz kierujący Oddziałem Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP i Anna Bielewicz położna oddziałowa położnictwa z blokiem porodowym.

Filipek to pierwsze dziecko Anity i Karola Kędrów. Wybór szpitala dla rodziców był oczywisty. Wiele dobrego słyszeli bowiem o bocheńskiej placówce. Pani Anita rodziła w naturalny sposób, jej pierwszy syn otrzymał 10 p w skali Apgar.

-Z dumą muszę przyznać, że bocheńska porodówka to najlepsza placówka w regionie. Dlatego nie dziwi fakt, że na poród w niej decydują się kobiety nie tylko z Powiatu Bocheńskiego. 1500 porodów to imponujący wynik, za co dziękuję personelowi. Gratuluję również Pani Anicie i Panu Karolowi z Łąkty Dolnej, szczęśliwym rodzicom Filipka, naszego nowego mieszkańca Bocheńszczyzny. Niech rośnie zdrowy i szczęśliwy – podkreśla Adam Korta, starosta bocheński.

Rodzice Filipka otrzymali prezenty od starosty i dyrekcji szpitala. Był także czek na 1500 zł ufundowany przez  gospodarza powiatu bocheńskiego.

Prezent otrzymali także rodzice 1501. dziecka, które przyszło na świat godzinę później. To Leonek Dydek z Królówki.