Strona głównaAktualnościTOP SOR usprawnił pracę na szpitalnym oddziale ratunkowym

TOP SOR usprawnił pracę na szpitalnym oddziale ratunkowym

05 maja 2023r.

Wprowadzone  rozwiązanie usprawniło pracę na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.  Codziennie  lekarze przyjmują tu około 70 osób. Większość z nich to pacjenci internistyczni, czyli z zaburzeniami rytmu serca, zasłabnięciami, zawrotami głowy.

Jak działa TOP SOR? Pacjent, który trafia do szpitala w pierwszej kolejności musi wydrukować bloczek w specjalnym automacie. Jest on zlokalizowany po prawej stronie od wejście na SOR. Następnie  chory zgłasza się do rejestracji, gdzie wypełnia konieczną dokumentację i gdzie zostaje przeprowadzony wstępny wywiad epidemiologiczny.

Kolejnym punktem,  do którego trafia pacjent jest gabinet triażowy, gdzie pielęgniarka / pielęgniarz/ ratownik medyczny po wywiadzie medycznym kwalifikuje chorego przyznając mu określony kolor.

Najcięższe przypadki to kolor: czerwony, najlżejsze: niebieski.  Od stanu pacjenta  i schorzenia z jakim się zgłosił zależy orientacyjny okres oczekiwania na przyjęcie w gabinecie medycznym.