Strona głównaAktualnościSzpital w Bochni zdobył kontrakt na funkcjonowanie 80 łóżek w budowanym właśnie Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym przy ul. Karolina w Bochni

300501047_10226075899077330_2294982201333450800_n
10 stycznia 2023r.
To będzie przełom. W ciągu kilku miesięcy zostanie uruchomiony nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Bochni. Placówka będzie dysponowała 80 łóżkami. To cztery razy więcej miejsc dla pacjentów niż obecnie jest na oddziale szpitalnym.

Powodów do zadowolenia jest więcej. Dyrekcja szpitala podpisała już kontrakt z NFZ  finansujący prowadzenie zakładu. Co ważne umowa  będzie obowiązywała przez pięć lat.

Oznacza to, że do 2027 roku nie musimy się martwić o finansowanie tak potrzebnej na naszym terenie  placówki. Co roku na jej utrzymanie, zgodnie z zapisami kontaktu, z NFZ otrzymamy ponad 7 mln zł

zapewnia Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni

Warto dodać, że w regionie obejmującym powiaty: bocheński, brzeski, tarnowski i dąbrowski do zakontraktowania było 350 łóżek. Bochnia zdobyła aż 80, w tym 10  stanowisk wentylowanych mechanicznie.

To powód do dużego zadowolenia. Zgodnie z zapowiedziami udało się nam nie tylko wybudować nowy obiekt, ale też skutecznie zdobyć  jego finansowanie

podkreśla Adam Korta Starosta Bocheński

Przypomnijmy, że do tej pory szpital dysponował zaledwie 22 miejscami na oddziale opiekuńczo-leczniczym. Aby dostać się na oddział trzeba było czekać co najmniej pół roku.

Teraz się to zmieni. Uruchomienie ZOL w nowym budynku  pozwoli nam zaspokoić potrzeby mieszkańców naszego powiatu

dodaje Adam Korta

Kolejnym krokiem jest pozyskanie finansowania dla hospicjum, które powstanie przy ZOL w Bochni. Przedstawiciele starostwa i szpitala  już prowadzą rozmowy w tej sprawie.