Strona głównaAktualnościSzkolenie dla personelu szpitala

Szkolenie dla personelu szpitala

Wersja do druku
438221172_943680920880545_6982806974404891126_n
23 kwietnia 2024r.

Po brzegi była wypełniona sala konferencyjna Szpitala Powiatowego w Bochni podczas szkolenia  z zakresu profilaktyki zakażeń szpitalnych ze szczególnym zwróceniem  uwagi na terapię antybiotykową. Poprowadziła je prof. dr n. med. Marzenna Bartoszewicz, niekwestionowany autorytet medyczny w tej dziedzinie.

W spotkaniu wzięli udział lekarze pracujący na szpitalnych oddziałach a także pielęgniarki oddziałowe.

Szkolenie poszerzyło i utrwaliło wiedzę na temat racjonalnej antybiotykoterapii oraz nieantybiotykowych metod leczenia i zahamowania transmisji drobnoustrojów.

-Tematyka ta jest szczególnie istotna w kontekście narastającej w całym świecie i bardzo wyraźnie w naszym kraju antybiotykoodporności bakterii. To efekt powszechnego nadużywania antybiotyków. Na podstawie mapy mikrobiologicznej naszego szpitala uczestnicy szkolenia mogli zobaczyć jak w ostatnich latach zmienił się profil izolowanych drobnoustrojów i jakie leczenie może być skuteczne przy równoczesnym oszczędzaniu antybiotyków. To niezmiernie ważny temat na dziś i najbliższe lata – podkreśla Małgorzata Pietrzyk Specjalista ds. Epidemiologii

SP ZOZ w Bochni „Szpital Powiatowy” im. bł. M. Wieckiej