Strona głównaAktualnościŚrodki ochrony osobistej dla oddziału opiekuńczo-leczniczego

Środki ochrony osobistej dla oddziału opiekuńczo-leczniczego

25 września 2020r.

Oddział opiekuńczo-leczniczy Szpitala Powiatowego w Bochni wzbogaci się o spory zapas rękawic ochronnych, maseczek z filtrem FFP3 oraz fartuchów ochronnych. Materiały te trafią do szpitala. Na ich zakup placówka otrzyma 44 tys. zł w ramach pakietu społecznego Tarczy Antykryzysowej Województwa Małopolskiego.

– W oddziale opiekuńczo-leczniczym przebywają pacjenci, którzy poprzez swój wiek są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem, dlatego też  te środki ochrony osobistej najbardziej się tam przydadzą – podkreśla Adam Korta, starosta powiatu bocheńskiego.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa, która jest fenomenem w kraju, jest dużym wsparciem dla szpitali, szczególnie jeśli chodzi o bieżącą działalność placówek medycznych, których koszty funkcjonowania zwiększyły się o zakup wszelkich środków ochrony przed koronawirusem.

Fundusze w ramach pakietu społecznego dla oddziału opiekuńczo-leczniczego zostały już rozdzielone. Wszystko wskazuje na to, że materiały trafią na oddział niebawem.