Strona głównaAktualnościSamorządowcy z Lipnicy Murowanej wsparli Szpital Powiatowy w Bochni

Samorządowcy z Lipnicy Murowanej wsparli Szpital Powiatowy w Bochni

????????????????????????????????????
14 maja 2020r.

Wideolaryngoskop do trudnej intubacji trafił do Zespołu Ratownictwa Medycznego w podstacji w Muchówce. Sprzęt przekazali  dziś samorządowcy z Lipnicy Murowanej: wójt Tomasz Gromala oraz przewodniczący Rady Gminy Damian Gaża.

-Sprzęt ma wspomagać medyków także w sytuacjach działań ratowniczych w przypadku podejrzenia i zakażenia koronawirusem – tłumaczy  wójt Lipnicy Murowanej.

Sprzęt o wartości blisko 8,5 tys. zł został w całości sfinansowany przez samorząd Lipnicy Murowanej.

Warto dodać, że to już kolejna forma pomocy. Kilka tygodni temu 11 radnych, wójt i sekretarz  gminy zorganizowali spontaniczną zbiórkę pieniędzy, które trafiły na konto bocheńskiego szpitala.

-Bardzo dziękujemy za to wsparcie i pomoc. Sytuacja w której się znaleźliśmy pokazała, że możemy polegać na samorządowcach z powiatu bocheńskiego – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.