Strona głównaAktualnościRatownicy medyczni w jednym miejscu

Ratownicy medyczni w jednym miejscu

07 kwietnia 2023r.

W  Szpitalu Powiatowym w Bochni powstało Centrum Ratownictwa Medycznego. Mieści się w powiększonym na potrzeby tej jednostki budynku przy ulicy Krakowskiej. W ramach centrum powstał też zadaszony parking dla 15 karetek, które do tej pory stacjonowały „pod chmurką”.

-To w ekstermalnych sytuacjach, jak choćby opady śniegu rodziło wiele problemów. Ratownicy musieli bowiem cały czas utrzymywać pojazdy w gotowości – mówi Jarosław Kycia, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

W obecnym rozwiązaniu ten problem znikł. Centrum to także ponad 300 metrowy budynek ze specjalnie zaprojektowaną śluzą do dezynfekcji, dyspozytornią, pomieszczeniami socjalnymi dla ratowników oraz dużą salą szkoleniową.

Do CRM zostaną przeniesieni wszyscy ratownicy z ZRM, a także obsługujący transporty medyczne między szpitalne i te zlecone przez  placówki POZ.

Inwestycja pochłonęła ponad 2 miliony złotych.

W Bochni stacjonują dwa całodobowe Zespoły Ratownictwa Medycznego.  Kolejne trzy są rozlokowane w  Muchówce, Trzcianie i Dziewinie.

Otwarcie CRM zaplanowano w najbliższy wtorek o godzinie 9.30