Strona głównaAktualnościPełne obłożenie na oddziale dziecięcym bocheńskiego szpitala

Pełne obłożenie na oddziale dziecięcym bocheńskiego szpitala

created by dji camera
08 grudnia 2022r.

Wszystkie łóżka na oddziale dziecięcym bocheńskiego szpitala są zajęte. To efekt szczytu sezonu chorobowego. Większość małych pacjentów trafiła do szpitala z zapaleniem płuc , czy  poważnymi dusznościami.

– Niektóre z dzieci wymagają terapii tlenowej. Wśród pacjentów są bardzo małe dzieci, nawet  kilku tygodniowe – wylicza lek. med. Agnieszka Dzierżak-Frys, zastępca lekarza kierującego oddziałem dziecięcym.

Lekarze podkreślają, by w sezonie zachorowań  unikać dużych skupisk ludzi. W przypadku przedszkolaków, jeśli jest taka możliwość, lepiej dziecko zatrzymać w domu, aby z przedszkola, nie przenosiło chorób na młodsze rodzeństwo.