Strona głównaAktualnościPacjenci szpitala mogą porozmawiać ze swoimi bliskimi

Pacjenci szpitala mogą porozmawiać ze swoimi bliskimi

tablet
23 grudnia 2020r.

Ze względu na pandemię szpitale nadal są zamknięte dla odwiedzających. To szczególnie uciążliwe dla pacjentów i ich bliskich w okresie świątecznym.

Aby ułatwić kontakt z rodzinami, Szpital Powiatowy w Bochni włączył się do akcji „Łączymy na święta” realizowanej przez XI  Małopolską Brygadę Obrony Terytorialnej. 23 grudnia pacjenci przebywający w bocheńskim szpitalu mogli połączyć się ze swoimi bliskimi dzięki wideo-rozmowom. Połączenia były wykonywane za pośrednictwem tabletów, tak aby pacjenci mogli zobaczyć się ze swoimi bliskimi i porozmawiać z nimi w tym szczególnym, przedświątecznym czasie.

Osobom hospitalizowanym w bocheńskiej lecznicy pomogli żołnierze XI  Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ta jednodniowa inicjatywa poprzedziła akcję zaplanowaną przez bocheński szpital na przyszły rok. Dyrekcja chce wprowadzić tablety do oddziałów, aby pacjenci, który nie  posiadają telefonu mogli kontaktować się ze swoimi bliskimi.