Strona głównaAktualnościMikołajkowe paczki od Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Myślenice

02 grudnia 2022r.

Trzydzieści paczek ze słodyczami i zabawkami trafiło dziś na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Bochni. Podarowali je przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Myślenice. Bochnia była pierwszym  punktem, który odwiedzili  razem ze Strażackim Mikołajem.

W tym roku  prezenty od OSP Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Myślenice trafią do blisko pół tysiąca dzieci ze szpitali w Małopolsce.

Akcja, która ma na celu przygotowanie prezentów dla dzieci przebywających w oddziałach pediatrycznych szpitali na terenie Województwa Małopolskiego została objęta Honorowym Patronatem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Pana Łukasza Smółki – Wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz Pana Jarosława Szlachetko– Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

W tym roku akcję zorganizowano po raz drugi. Paczki powstały z prezentów zebranych przez  Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych, szkół, przedszkoli, firm i instytucji. Do zbiórki włączyło się 50 jednostek.

Są to: Biblioteka Politechniki Krakowskiej, Blue Timber S.A.Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości dreamnails.ks, Kosmetologia Estetyczna Edyta Jołda, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza K9 11MBOT, Hurtownia Gracja Mszana Dolna,  Liberandum, Ratownictwo Medyczne Mobilis, Przedszkole Nibylandia w Lubniu, Orto-Dent OSP Borzęta, Ochotnicza Straż Pożarna w Bysinie, OSP KSRG Janowice, OSP Krzeczów, OSP Lubień, OSP Łyczanka, OSP Mszana Dolna Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice Dolne, Przedmieście KSRG OSP NOWA WIEŚ Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimiu OSP Pogorzany OSP Polanka OSP Poręba OSP Rudnik OSP Tenczyn Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemeśni OSP Tymbark OSP Zakliczyn – gmina Siepraw Podhalańska Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Przedszkole Bajkolandia i Dzienna opieka nad dzieckiem w Myślenicach Przedszkole nr 3 Pcim-Sucha Przedszkole Samorządowe 4 w Myślenicach Przedszkole Samorządowe nr 8 w Myślenicach Przedszkole Samorządowe w Krzczonowie Publiczne Przedszkole Kropelka2 Samorządowe Przedszkole w Tokarni Victoria dance studio – Myślenice Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu Szkoła i Przedszkole Krzczonów Szkoła Podstawowa nr 1 w Stróży Szkoła Podstawowa w Lubniu Szkoła Podstawowa Nr 78 Szkoła Podstawowa nr 114 w Krakowie Szkoła Podstawowa nr 3 Stróża Szkolne Koło Wolontariatu Szkoła Podstawowa Im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Kornatce Księgarnia Tak Czytam TDM Trade Sp. z o.o.

Wydział Energetyki i Paliw, AGH

Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku