Strona głównaAktualnościGmina Żegocina przekazała bocheńskiemu szpitalowi wideolaryngoskop

Gmina Żegocina przekazała bocheńskiemu szpitalowi wideolaryngoskop

Żegocina (2)
27 maja 2020r.

To kolejny prezent od jednego z samorządów powiatu bocheńskiego. Tym razem gmina Żegocina zakupiła dla Szpitala Powiatowego w Bochni wideolaryngoskop Insight iS3-L. do intubacji dróg oddechowych.

Niech będzie to wyrazem wdzięczności wszystkich mieszkańców naszej Gminy za ofiarność służb medycznych w walce z COVID-19. Mam nadzieję, że videolaryngoskop przyczyni się do ratowania życia nie tylko w podczas trwania pandemii, ale i w późniejszym czasie – mówi Wojciech Wrona , Wójt Gminy Żegocina.

Dziś rano sprzęt został przekazany przez wójta Wojciecha Wronę oraz przewodniczącego rady gminy Grzegorza Gołębia dyrektorowi szpitala oraz ratownikom medycznym. Będzie wykorzystywany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Urządzenie, które kosztowało 8,5 tys. zł  zostało w całości sfinansowane przez Gminę Żegocina.