Strona głównaAktualnościDziś obchodzimy Święto Patrona Służby Zdrowia – Świętego Łukasza

Dziś obchodzimy Święto Patrona Służby Zdrowia – Świętego Łukasza

słuzba zdrowia
18 października 2020r.

Z okazji przypadającego święta wszystkim pracownikom Szpitala Powiatowego w Bochni dziękujemy za służbę na rzecz pacjentów, życzymy też wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, wielu sił potrzebnych do niesienia pomocy pacjentom, w realizowanej przez nich ważnej i odpowiedzialnej misji.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” – pisał ks. Mieczysław Maliński.  Pamiętajmy, że ta troska i opieka nad najcenniejszym darem jakim jest zdrowie i życie drugiego człowieka spoczywa na pracownikach służby zdrowia: lekarzach, pielęgniarkach, położnych, kapelanach szpitalnych, rehabilitantach, terapeutach, psychologach, logopedach, opiekunach medycznych, salowych, pracownikach administracji oraz wszystkich, którzy służą pomocą w każdym miejscu i w każdym czasie.

Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia.
Polscy pracownicy służby zdrowia świętują również w liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, które przypada właśnie 18 października.