Strona głównaAktualnościDziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Wersja do druku
bouquet-ge2d70e423_1920
12 maja 2023r.

Z tej okazji wszystkim pielęgniarkom, pielęgniarzom, a także położnym pracującym w  bocheńskim szpitalu i wszystkich podległych mu poradniach  dyrekcja szpitala składa serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności oraz wszystkiego dobrego w życiu osobistym.

Dziękujemy za trud, oddanie i cierpliwość w codziennej pracy. Wasza fachowa    i troskliwa opieka zapewnia naszym pacjentom poczucie bezpieczeństwa. Niech każdy dzień dostarcza Wam wiele radości i optymizmu, a wykonywana praca przynosi satysfakcję.

Zawód pielęgniarki jest szczególny. Mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu.

To właśnie pielęgniarki i położne są przy swoich pacjentach w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach życia. Towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania. Zawsze gotowe nieść pomoc, wysłuchać, powiedzieć coś ciepłego. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest więc znakomitą okazją, żeby docenić ich pracę, zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu.

Święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione został przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Data wybrana została nieprzypadkowo. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).