Strona głównaAktualnościBocheński szpital zapewnia pacjentom kompleksową opiekę onkologiczną

Bocheński szpital zapewnia pacjentom kompleksową opiekę onkologiczną

created by dji camera
22 maja 2023r.

Jest odpowiednia, doświadczona kadra medyczna, a także dobry sprzęt diagnostyczny. Bocheński szpital zapewnia pacjentom kompleksową opiekę onkologiczną.

Oddziałem Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej od kilku miesięcy kieruje prof. dr hab. med. Piotr Skotnicki. W oddziale leczeni są pacjenci z rakiem piersi, nowotworami skóry, jelita grubego oraz tkanek miękkich.

Profesor wdrożył pełen panel zabiegów u pacjentów z rakiem piersi: zabiegów oszczędzających, rekonstrukcji piersi oraz procedurę biopsji węzła wartowniczego.

Lekarz ma w planach także rozwój zabiegów wielodyscyplinarnych u pacjentów z nowotworami tkanek miękkich, kości przy wykorzystaniu lekarskiego zaplecza ortopedycznego bocheńskiej lecznicy.

Warto zaznaczyć, że zabiegi na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej  wykonywane są zarówno metodą klasyczną jak i laparoskopowo, szczególnie operacje pęcherzyka żółciowego, przepuklin pachwinowych metodą TAPP, a także laparoskopowe zabiegi w zakresie jelita grubego. Co warto dodać lekarze z bocheńskiego szpitala przeszli szkolenie w ramach programu STEP Academy.

W ramach działań onkologicznych szpital współpracuje z Centrum Onkologii w Nowym Sączu, aby zapewnić pacjentom z chorobami nowotworowymi kompleksową opiekę wielodyscyplinarną.

Pacjenci objęci są szybką diagnostyką w ramach karty DILO oraz opieką Koordynatora Pakietu Onkologicznego, co ułatwia zaplanowanie wszystkich etapów leczenia.