Strona głównaAktualnościBocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

Bocheńska porodówka pierwsza w Małopolsce!

Wersja do druku
DSC_0021
26 stycznia 2023r.

To niewątpliwie powód do dumy! Szpital Powiatowy w Bochni znalazł się  w gronie trzech najlepszych szpitali położniczych w Małopolsce. Wyróżnienie jest tym cenne, że  zostało przyznane przez same mamy.  Warto dodać, że to kolejny ranking, w którym bocheńska „porodówka” wypadła tak dobrze.

-Bocheńska porodówka to nasza wizytówka, dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny kobiety, które rodziły w naszym szpitalu doceniły jakość, fachowość i oczywiście podejście personelu. To przede wszystkim ciężka praca całego zespołu nie tylko Położniczo – Ginekologicznego, ale również Oddziału Noworodków przynosi takie efekty, za co im bardzo dziękuję –  mówi Adam Korta Starosta Bocheński.

Ranking „Gdzie rodzić po ludzku 2022?” to jedyne takie zestawienie, które obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Powstał w oparciu o wyniki ankiety wypełnianej przez kobiety po porodzie.

Autorzy rankingu w każdym województwie wyróżnili trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego. Bochnia w małopolskiej trójce jest na pierwszym miejscu!

Tak dobrze oceniona bocheńską „porodówka” może pochwalić się nie tylko doskonałymi warunkami lokalowymi, bardzo dobrym sprzętem diagnostycznym, ale przede wszystkim wykwalifikowaną kadrą, która stale podnosi swoje kwalifikacje.

W ubiegłym roku w bocheńskim szpitalu na świat przyszło 1542 dzieci, rok wcześniej  było to 1466 maluchów.

szpital-1