Strona głównaAktualnościBocheńscy Ratownicy – „umiejętności, na wysokim poziomie”.

Bocheńscy Ratownicy – „umiejętności, na wysokim poziomie”.

Wersja do druku
DSCF9058 ok
16 października 2014r.

Ratownicy jeżdżący w zespołach ratownictwa medycznego w Bochni p. Paweł Kukla i p. Grzegorz Barcik zostali jednymi z najlepszych Ratowników Medycznych w Polsce. Są instruktorami Ratownictwa Medycznego. Szkolą m.in. zespoły lekarzy, ratowników i pielęgniarki. Pan Paweł Kukla od maja 2013 r., pełni funkcję koordynatora Zespołów Wyjazdowych Ratownictwa Medycznego w naszej lecznicy. Jako kierownik zespołu Ratowniczego, wraz z Grzegorzem Barcikiem i Witoldem Dudą zdobyli I – miejsca w XIII Otwartych Mistrzostwach Polski Ratownictwa Medycznego 2014, które odbyły się z końcem września w Płocku.

To już drugie zwycięstwo dla Pawła Kukli. W zeszłym roku również zdobył I miejsce podczas mistrzostw Polski organizowanych wówczas we Wrocławiu.

Paweł Kukla – „Poważnie traktuję swoją pracę. Zdobyłem wszystkie możliwe uprawnienia ratownika medycznego w kraju. Tak, kocham to co robię, inaczej nie mógłbym funkcjonować. Wysoko cenię poziom wyszkolenia bocheńskich ratowników. Są naprawdę świetnym zespołem.

Na pytanie, jakie cechy winny charakteryzować ratownika medycznego?

Paweł Kukla, dodaje: kochać to co się robi, wiedza, umiejętności połączone z pewnością dobrze wykonywanej pracy, odwaga.

DSCF9058 ok