Strona głównaAktualnościBocheńscy ratownicy przygotowują się do letnich Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym

20230411 Bochnia (22)
23 kwietnia 2024r.

Wojciech Mistarz i Tomasz Tabor  będą reprezentować  Szpital Powiatowy w Bochni podczas Letnich Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym. Obaj ratownicy przygotowują się do tego wydarzenia pod okiem dr n. med. i dr n. o zdrowiu Pawła Kukli oraz Bartłomieja Czyża ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Bochni.

– Zanim  nasi ratownicy zmierza się z najlepszymi z całej Polski, muszą przejść przez eliminacje, które zaplanowano w czerwcu w Lublinie -mówi Bartłomiej Czyż.

Podczas eliminacji, ale też samych mistrzostw ratownicy  będą wykazywać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Trzymamy kciuki za naszych ratowników, wierząc, że pójdzie im dobrze. Podczas zimowych mistrzostw ekipa z Bochni wywalczyła 11. miejsce na blisko 40 załóg z całej Polski.