Strona głównaAktualnościBiała sobota w Szpitalu Powiatowym w Bochni

Biała sobota w Szpitalu Powiatowym w Bochni

Wersja do druku
IMG-20230520-WA0001
25 maja 2023r.

Można było bezpłatnie wykonać USG piersi, skonsultować wynik z lekarzem onkologiem, a w razie potrzeby otrzymać skierowanie na specjalistyczne badanie.  W Szpitalu Powiatowym w Bochni odbyła się akcja profilaktyczna „Zadbaj o siebie”. Wzięło w niej udział 20 kobiet.

Akcja została zorganizowana z inicjatywy pracowników oddziału chirurgii z pododdziałem onkologicznym i diagnostyki obrazowej a także Starostwa Powiatowego w Bochni w ramach działań profilaktycznych.

Każda pacjentka uczestnicząca w akcji otrzymała upominki promujące samobadanie i profilaktykę pod kątem nowotworu piersi.

Inicjatywa została ciepło przyjęta przez pacjentki. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem –  ze względu na ograniczoną ilość miejsc nie udało się przyjąć większej ilości osób. Wydarzenie  pokazało jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu badania. Jej inicjatorzy już planują kolejną akcję związaną z profilaktyką onkologiczną.

 

Organizatorzy akcji dziękują: dr n.med. Annie Kocurek , prof. dr hab. n. med. Piotrowi Skotnickiemu, Pracownikom Rejestracji  CPS ( Centrum Poradni Specjalistycznych) , oraz  dyrekcji szpitala za zaufanie i możliwość zorganizowania akcji.