Strona głównaAktualnościPiękne fotografie na oddziale Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP w Szpitalu Powiatowym w Bochni

11 października 2023r.

To specjalne miejsce na oddziale Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP w Szpitalu Powiatowym w Bochni.  Mowa o ściance, na którą trafiają zdjęcia maluchów. To fotografie dzieci, które przyszły na świat i zaraz potem trafiły na oddział.

Zdjęcia do szpitala przynoszą dumni rodzice. To forma podziękowania dla personelu oddziału, który tak troskliwie opiekował się ich dziećmi w pierwszych tygodniach życia. Przy okazji rodzice opowiadają, jak radzą sobie ich pociechy, mimo nie najłatwiejszego startu w życie, bowiem pierwsze dni, a nawet tygodnie  te maluchy spędzały w inkubatorach.

Fotografie zdobią jedną ze ścian obok sali, w której przebywają noworodki. Z kolorowych zdjęć uśmiechają się dziewczynki i chłopcy.

Jest ich coraz więcej, oprócz maluchów, które rodzą się w bocheńskim szpitalu na oddział trafiają dzieci z innych jednostek.

Oddział Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP w Szpitalu Powiatowym w Bochni powstał  w 2021 roku. Dysponuje najnowocześniejszym sprzętem medycznym. Kilka miesięcy temu do Bochni trafiło kolejne urządzenie do nieinwazyjnej wentylacji noworodków podarowane przez WOŚP.