Strona głównaAktualnościUWAGA! W sobotę w bocheńskim szpitalu można będzie wykonać bezpłatne badanie cytologiczne

laparoskop
08 lipca 2022r.

Badanie będzie można wykonać pomiędzy godziną 12 a 18.

Mogą z niego skorzystać panie w wieku od 25 do 59 lat, które na podstawie SIMP w ciągu ostatnich trzech lat nie wykonywały badania cytologicznego albo: są obciążone czynnikami ryzyka (zakażone wirusem HIV przyjmujące leki immunosupresyjne, zakażone HPV  i które nie miały wykonywanej cytologii w ciągu ostatnich 12 miesięcy albo były leczone z powodu nowotworu złośliwego szyjki macicy, po zakończeniu kontroli onkologicznej (na podstawie decyzji lekarza prowadzącego leczenie onkologiczne). Z badania mogą skorzystać też panie, które mieszkają  lub wykonują prace  (pobierają naukę) na obszarze Województwa Małopolskiego.