Strona głównaAktualnościZmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – od kwietnia dodatkowy lekarz.

Zmiany w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – od kwietnia dodatkowy lekarz.

day-news-17277
06 lutego 2015r.

W dniu 03.02.2015r. na spotkaniu członków Zarządu Starostwa Powiatowego w Bochni z Dyrekcją Szpitala ustalono przyjęciedodatkowego lekarza na szpitalny oddział ratunkowy. Obecnie dyżuruje na SOR dwóch lekarzy głownie internista oraz chirurg. Dodatkowo w sytuacjach kiedy pacjentów było bardzo dużo w miarę możliwości do udzielania świadczeń z  oddziałów wzywany był dodatkowy lekarz, mimo to pacjenci trafiający na SOR musieli oczekiwać w kolejce.

– Oddziałratunkowy bocheńskiego szpitala w przeciągu miesiąca obsługuje około 1800 osób, to naprawdę bardzo dużo, dlatego też złożyłem wniosek o wzmocnienie personelu medycznego SORu – mówi Rafał Rudka, członek zarządu powiatu

Zgodnie z rekomendacją zarządu najpóźniej od kwietnia do pracy ma przyjść trzeci lekarz, który będzie zatrudniony na oddziale, będzie pracował, w godzinach od 14.00 do 22.00, czyli wtedy, kiedy trafia tam najwięcej chorych.

– Mam nadzieję, że dzięki temu kolejki na szpitalnym oddziale ratunkowym zostaną rozładowane i skróci się czas oczekiwania na wizytę. Chciałbym aby ta sytuacja była jak najmniej uciążliwa dla pacjentów, tym bardziej, że osoby, które tam trafiająniejednokrotnie są w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowiamówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Przypomnijmy: Szpitalny Oddział Ratunkowy zobowiązany jest do udzielenia pomocy medycznej  osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Jak poinformował Jarosław Kycia, dyrektor bocheńskiego szpitala:Po mimo dużej ilości pacjentów, zawsze staramy się wszystkich przyjąć i udzielić im stosownej pomocy medycznej. Nigdy nie zostawiamy nikogo bez opieki. Teraz dzięki prowadzonym zmianom możemy pozyskaćdodatkowego lekarza co powinno skrócić czas oczekiwania na przyjęcie.

Mimo dużej ilości pacjentów – w opinii komisji akredytacyjnej – bocheński oddział ratunkowy jest jednym z lepiej działających w Polsce.