Strona głównaAktualnościX edycji Rankingu Najlepszych Szpitali Rzeczpospolitej

X edycji Rankingu Najlepszych Szpitali Rzeczpospolitej

Obraz 001
04 grudnia 2013r.

W dniu 8 listopada 2013 roku w publikacji dziennika „Rzeczpospolita”, w specjalnym dodatku do wydania ukazały się wyniki X edycji Rankingu Najlepszych Szpitali Rzeczpospolitej.

Aby znaleźć się w czołówce „złotej setki”, szpital musiał uzyskać, co najmniej 725 punktów oceniających zarządzanie szpitalem, jakość opieki, komfort pobytu pacjenta, opiekę medyczną, jakość usług, zdarzenia i skargi, posiadane certyfikaty jakości. Udział w rankingu wymagał od personelu szpitali bardzo dużo pracy i zaangażowania.

Z przyjemnością informujemy ,że nasz Szpital znalazł się w ‘złotej czołówce’ w rankingu szpitali wielospecjalistycznych.

Ankiety na podstawie których oceniane były szpitale podzielono na trzy części. Pierwsza: zarządzanie. Tu przyznawane są punkty za spełnienie wymogów sanitarnych, infrastrukturę, inwestycje i konserwację sprzętu medycznego, informatyzację oraz dobrą kondycję finansową placówki: brak zadłużenia, płynność finansową, dodatni wynik finansowy. W części „jakość opieki” promowane są placówki, które zdobywają certyfikaty jakości i akredytacje. Sprawdzane jest, czy w szpitalu działa zespół monitorujący bezpieczeństwo pacjenta. Wreszcie w części „jakość opieki nad pacjentem” punkty przyznawane są za warunki w salach operacyjnych i szpitalnych, wykształconą i wykwalifikowaną kadrę, rozsądne zarządzanie antybiotykami.

Ponad 100 dyrektorów i przedstawicieli szpitali odbierało19 października w redakcji „Rzeczpospolitej” dyplomy, które poświadczają, że ich placówki znalazły się wśród finalistów tegorocznego rankingu „Bezpieczny szpital”.