Strona głównaAktualnościSzkolenie na wypadek podejrzenia wystąpienia wirusa Ebola

Szkolenie na wypadek podejrzenia wystąpienia wirusa Ebola

IMG_2046
24 października 2014r.

Szkolenie na wypadek podejrzenia wystąpienia wirusa Ebola

Mimo iż zagrożenie kontaktem z chorym zakażonym wirusem gorączki krwotocznej Ebola jest w naszym szpitalu niewielkie, w ramach przygotowań na ew. taką możliwości, w dniu 23.10.2014r w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Bochni odbyło się szkolenie personelu SOR oraz ZRM z zakresu zasad obowiązujących w przypadku udzielania świadczeń medycznych osobie podejrzanej o zakażenie wirusem Ebola.

Obok standardowych środków indywidualnej ochrony, oddziały mające pierwszy kontakt z pacjentem zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt ochrony osobistej – Indywidualny Zestaw Ochrony Biologicznej, stanowiący pełną ochronę użytkownika w warunkach zagrożenia biologicznego jakim jest kontakt z wirusem Ebola.

Personel uczestniczący w szkoleniu, w ramach ćwiczeń miał możliwość praktycznego zastosowania zakupionego sprzętu.