Strona głównaAktualnościSprzęt medyczny przekazany szpitalowi przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Sprzęt medyczny przekazany szpitalowi przez Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy

wosp
09 stycznia 2013r. Komentarze (0)

Sprzęt medyczny o wartości blisko 800 tys. złotych otrzymał dotychczas Szpital Powiatowy w Bochni w darze od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szpital zabiegał będzie o środki z tegorocznego finału WOŚP na zakup wyposażenia dla Oddziału Opiekuńczo – Leczniczego.

Dotychczas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała Szpitalowi w Bochni m.in. inkubatory, pompy strzykawkowe, pulsoksymetry, wyposażenie do operacji ortopedycznych, sprzęt do badania słuchu oraz 2 aparaty USG. Najnowszym nabytkiem Szpitala przekazanym do placówki w listopadzie 2012 r. jest inkubator transportowy dla noworodków z zespołem do wspomagania oddechu typu Infant Flow. Sztab Orkiestry zdecydował też, że do bocheńskiej placówki trafi wkrótce nowoczesne USG. Szpital stara się także o wyposażenie z tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczone m.in na leczenie osób starszych. Oddział Opiekuńczo – Leczniczy w tutejszym Szpitalu zabiega m.in o podnośnik do przenoszenia pacjentów, wózko -wanne do kąpieli chorych oraz respiratory transportowe i materace przeciwodleżynowe. Dyrekcja Szpitala składa podziękowania organizatorom, wolontariuszom oraz darczyńcom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, życząc dużo entuzjazmu , wytrwałości i wiary, że to co robią ma sens.

Komentarze (0)