Strona głównaAktualnościRAK TO NIE WYROK

RAK TO NIE WYROK

Wersja do druku
RakToNieWyrok
24 stycznia 2014r.

Psychologiczne aspekty, profilaktyka i terapia chorób nowotworowych. Pod taką nazwą odbyła się dzisiejsza sesja popularnonaukowa w II Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Bochni.

Podczas sesji głos zabrali znakomici eksperci wybitni specjaliści z rożnych dziedzin onkologii oraz psychoterapeuci m.in. Jerzy Jakubowicz Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej Curie w Krakowie, Jarosław Kycia Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni, Starosta Powiatu Bocheńskiego Jacek Pająk, Zbigniew Baran Wicekurator  Małopolskiego Kuratorium Oświaty, dr hab. n. med. Aleksander Konturek III Katedra Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem sesji organizowanej z inicjatywy II LO w ramach współpracy z instytutami naukowymi i klinikami onkologicznymi jest dotarcie do społeczeństwa, a tym samym zbudowanie świadomości onkologicznej rozpowszechnienia zagrożeń wynikających z nie właściwych zachowań zdrowotnych, które doprowadzają do coraz częstszych zachorowań na raka. W wielu przypadkach rak jest chorobą śmiertelną, jednak w bardzo wielu jest to choroba całkowicie uleczalna lub przewlekła. Starajmy się na co dzień pokazywać, że warto zmieniać schemat myślenia o tej chorobie.

Zobacz całą galerię