Strona głównaAktualnościPonad tysiąc porodów w szpitalu bocheńskim w 2014 roku

Ponad tysiąc porodów w szpitalu bocheńskim w 2014 roku

ww2_39
02 stycznia 2015r.

W szpitalu bocheńskim lekarze i położne odebrali w 2014 roku tysiąc cztery porody. To jest ponad 100 porodów więcej niż w zeszłym roku. Przybywa kobiet, które chcą w Bochni rodzić swoje dzieci.

Tysięczny poród w 2014 roku miał miejsce w poniedziałek. W wyniku szczęśliwego rozwiązania przyszła na świat mała Maja. Rodzicom gratulował starosta bocheński Ludwik Węgrzyn. To bardzo cieszy, że w bocheńskim szpitalu rodzi się więcej dzieci, a położnictwo ma coraz  to bardziej ugruntowaną opinię i dobrą renomę. Przecież to właśnie dzieci, kolejne pokolenia są fundamentem przyszłości powiatu bocheńskiego– Ludwik Węgrzyn Starosta Bocheński.

W zeszłym roku w szpitalu odbyło się 899 porodów, natomiast w roku 2012- 920. Życzenia młodej Mamie złożył także dyrektor szpitala Jarosław Kycia, wraz z Ordynatorem Panem Janem Klasą oraz Oddziałową położnictwa Panią Anną Bielewicz