Strona głównaAktualnościNowa lokalizacja Pracowni Bakteriologii (obecnie: Pracownia Mikrobiologii i Epidemiologii)

Nowa lokalizacja Pracowni Bakteriologii (obecnie: Pracownia Mikrobiologii i Epidemiologii)

Wersja do druku
DSC_6012
06 maja 2014r.

Szpitalna Pracownia Bakteriologii przeniesiona została do nowej lokalizacji. Wykonuje więcej badań i zyskało nowoczesne wyposażenie. Placówka jest też w trakcie akredytacji.

Wraz z nowym rokiem w ramach zawartego  porozumienia szpital przejął realizację badań laboratoryjnych, dotychczas wykonywanych przez sanepid. Pierwotnie od 1990 roku pracownia funkcjonowała w bocheńskim szpitalu, w miarę upływu czasu przepisy się zmieniły i nowe wymogi  podyktowały zmianę miejsca. Zwiększył się także zakres wykonywanych badań,tym samym zmianie uległa również nazwa, która obecnie brzmi Pracownia Mikrobiologii i Epidemiologii.

Dzięki nowej lokalizacji pracownia jest bliżej pacjentów. Z nowej inwestycji skorzystają nie tylko pacjenci szpitala, ale również osoby przychodzące ze skierowaniami, kierowane na badania związane z pracą, a także osoby znać stan swojego zdrowia i wykonać badania diagnostyczne.Pracownia wykonuje badania z materiałów powierzonych od pacjentów oraz istnieje możliwość pobrania materiału na miejscu w godzinachpracy – przy Pracowni znajduje się Punkt Pobrań.

Czas oczekiwania na wynik w zależności od rodzaju badanego od jednej doby (ujemne badanie) do 7 czasem 9 dni (badanie dodatnie).

Laboratorium bierze udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kontroli Zewnątrzlaboratoryjnej POLMICRO organizowanym przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Mikrobiologicznej i posiada certyfikaty wiarygodności w zakresie identyfikacji, lekowrażliwości oraz wykrywaniu mechanizmów oporności na leki u czynników etiologicznych zakażeń.

Identyfikacja drobnoustrojów wykonywana jest metodą automatyczną w aparacie Mini-ApiAntybiogram metodą dyfuzyjno – krążkową oraz metodą automatyczną, oznaczenie MIC z zastosowaniem E- testów.

Pracownia mieści się  przy ulicy Konstytucji 3-go Maja 5 czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 17:00, nr tel. (14) 615-33-43

Zobacz całą galerię