Strona głównaAktualnościMiędzynarodowy Dzień Osób Starszych w Szpitalu Bocheńskim

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Szpitalu Bocheńskim

Obraz 224
08 października 2014r.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to święto ustanowione na 01 października przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest to okazja do rozmów, spotkania z osobami starszymi, ale przede wszystkim okazja do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym.

Z tej okazji w Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym Szpitala Bocheńskiego odbył się występ artystyczny z udziałem kapeli Bochnianie. Występ zorganizowany został we współpracy ze Starostą Bocheńskim Panem Jackiem Pająkiem, Burmistrzem Miasta Bochni Panem Stefanem Kolawińskim, którzy wraz z dyrekcją Szpitala spotkali się z pacjentami oddziału i złożyli im najlepsze życzenia.

Występ przygotował Miejskim Domem Kultury w Bochni. Spotkał się on z żywym przyjęciem wśród pacjentów oddziału, z którzy niejednokrotnie okazywali swoje zadowolenie poprzez łzy radości i uśmiechu. Cieszymy się, że dzięki funkcjonującemu w szpitalowi oddziałowi opiekuńczo-leczniczemu możemy pomagać osobom starszym nie tylko świadcząc profesjonalną opiekę medyczną ale również poprzez rozrywkę i zabawę. Jest to możliwe dzięki pomocy lokalnych władz samorządowych, którzy mając na względzie dobro osób starszych i chorych przyczynili się m.in. do otwarcia tego oddziału, w szczególności radnych powiatu bocheńskiego oraz zarządu powiatu na czele z Panem Starostą Jackiem Pająkiem jak również dzięki zaangażowaniu i poświęceniu pracowników szpitala, dzięki którym jakość świadczonych na oddziale usług jest tak wysoka.

Dyrekcja Szpitala jeszcze raz pragnie złożyć najlepsze życzenia dla wszystkich osób starszych z okazji przypadającego im święta, zdrowia, szczęścia oraz 200 lat spędzonych w gronie rodziny, bliskich, znajomych.