Strona głównaAktualności„Dzień Dziecka niech trwa cały rok”

„Dzień Dziecka niech trwa cały rok”

CAM00367
03 czerwca 2014r.

W Szpitalu Powiatowym w Bochni odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji małych pacjentów, którą sprawował ks. Jacek Zagórowski

Następnie na oddziale pediatrycznym, dzięki współpracy Szpitala z Miejskim Domem Kultury rozpoczął się dzień zabaw, występów artystycznych.

Wśród dzieci przeprowadzano także konkurs plastyczny „Szlachetne Zdrowie”.

Życzenia Małym Pacjentom złożył Starosta Powiatu Bocheńskiego Jacek Pająk, Burmistrz Miasta Bochni Stefan Kolawiński, a także Dyrektor Szpitala Jarosław Kycia.

Wszyscy pacjenci otrzymali upominki od samorządowców.

Jak podkreślił dyrektor Szpitala Jarosław Kycia, dzień dziecka w Szpitalu w Bochni trwa cały rok, bo Mali Pacjenci są otaczani szczególną troską, opieką i sympatią.

Dowodem zaangażowania personelu szpitala w opiekę nad Małymi Pacjentami jest m.in. zdobycie przez placówkę prestiżowego tytułu „Szpital Przyjazny Dziecku”.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w bocheńskim szpitalu otwarta została wystawa prac plastycznych autorstwa podopiecznych Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

Bezpłatne badania usg  jamy brzusznej, stawów biodrowych dla Małych Mieszkańców Bochni przeprowadził lek. med. Andrzej Zych.