Strona głównaAktualnościDzieci po zatruciu czadem w Połomiu Dużym trafiły do Bocheńskiego Szpitala.

Dzieci po zatruciu czadem w Połomiu Dużym trafiły do Bocheńskiego Szpitala.

karetka0111
09 stycznia 2014r.

We wtorek 7 stycznia około godziny 13, do bocheńskiego szpitala trafiło 17 dzieci  po zatruciu czadem podczas zajęć dydaktycznych w Połomiu Dużym.

Dyrekcji Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu podjęła decyzję o konieczności przebadania dzieci . Po  wykonaniu podstawowych badań laboratoryjnych i elektrokardiogramu w Bocheńskim Szpitalu stwierdzono u nich zatrucie tlenkiem węgla. Po zastosowaniu tlenoterapii  9 dzieci o niskim stężeniu tlenku węgla we krwi  opuściło Szpitalny Oddział Ratunkowy. Natomiast 8 dzieci o wyższym stężeniu zostało przyjętych na obserwację w Oddziale Pediatrycznym  Bocheńskiego Szpitala. Dzieci poddano badaniu hemoglobiny tlenkowęglowej, wykonano podstawowe badania laboratoryjne i elektrokardiogramy. Po ponownym  wykonaniu poziomu stężeniu tlenku węgla we krwi dzieci opuściły szpital w dniu 8 stycznia.

karetka0111