Strona głównaAktualności11 luty – Światowy Dzień Chorego

11 luty – Światowy Dzień Chorego

Pacjent
11 lutego 2014r.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony  13 maja 1992 roku przez Jana Pawła II w 75. rocznicę objawień fatimskich oraz 11. rocznicę zamachu na życie papieża.
Hasłem tegorocznych obchodów jest: „Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci”

Kierujemy najserdeczniejsze życzenia, pozdrowienia i słowa wsparcia do wszystkich chorych.

Choroba i związane z nią cierpienia dotykają każdego z nas. Są one doświadczeniem, w którym poznajemy własne słabości, ale jednocześnie ogrom nadziei i piękno życia. Wtedy też przekonujemy się niejednokrotnie o wartości nieocenionej pomocy, na jaką możemy liczyć ze strony naszych najbliższych, przyjaciół lub personelu medycznego.

Wszystkim chorym życzymy rychłego powrotu do zdrowia. Ich domowym opiekunom oraz zajmującemu się nimi personelowi szpitala bardzo dziękujemy za oddaną służbę w ratowaniu ludzkiego życia. Niech nigdy żadnemu choremu nie zabraknie tego wsparcia !

mp