Strona głównaAktualnościUWAGA!!!! Zmiany w funkcjonowaniu SP ZOZ „Szpital Powiatowy” w Bochni im. Bł. M. Wieckiej od 17.03.2020 (aktualizacja na dzień 18.05.2020 r.)

Wykrzyknik2
16 marca 2020r.

Ze względu na ogłoszenie na terenie Polski przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego, mając na celu przeciwdziałanie COVID-19, Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bochni „Szpital Powiatowy” im. Bł. Marty Wieckiej, informuje iż  od dnia 17.03.2020 r.:

• wstrzymane zostają przyjęcia i zabiegi planowe w oddziałach szpitalnych
  • wstrzymane zostają wszystkie porady planowe w poradniach specjalistycznych do odwołania. Po odwołaniu zagrożenia pacjenci zostaną poinformowani o nowych terminach przyjęć w poszczególnych poradniach
  • udzielane będą tylko porady poszpitalne, porady kontrolne po zabiegach operacyjnych, pacjentom do kontroli po pobycie w SOR
  • niektóre poradnie specjalistyczne będą nieczynne do odwołania, tj. Poradnia: Proktologiczna, Logopedyczna, Okulistyczna, Dermatologiczna, Rehabilitacji, Wad Postawy.
  • następuje zmiana harmonogramów pozostałych poradni specjalistycznych tj. Poradni: Chirurgicznej, dla Kobiet, Chorób Płuc, Ortopedycznej, Urologicznej, Reumatologicznej, Neonatologicznej, Kardiologicznej oraz Onkologicznej.

W ramach funkcjonowania ww. poradni Pacjenci wymagający kontynuacji leczenia, a w szczególności wypisania recept lub kontynuacji zwolnienia lekarskiego, będą mieli możliwość uzyskania teleporady.

Szczegóły  dotyczące nowych harmonogramów pracy poradni specjalistycznych w Załączniku nr 1.

• Odwołane zostają badania: tomografii komputerowej planowe (ambulatoryjne), RTG planowe, gastroskopia oraz kolonoskopia planowa (ambulatoryjne), USG planowe, echo serca planowe. Po odwołaniu zagrożenia pacjenci zostaną poinformowani o nowych terminach badań.
  • Realizowane są badania RTG z dopiskiem „Pilne!”

Bez zmian realizowane będą wszystkie świadczenia zdrowotne w przypadku stanów nagłych bezpośrednio zagrażających życiu i zdrowiu pacjentów oraz porody.

W związku z zagrożeniem wystąpienia zakażeń koronawirusem w szpitalu obowiązują:

– całkowity zakaz odwiedzin

– wyłącznie droga telefoniczna lub mailowa w przypadku załatwiania spraw  w administracji Szpitala,

–zakaz wstępu na teren szpitala przedstawicieli firm zewnętrznych

– bezwzględny zakaz dostarczania przesyłek kurierskich z prywatną zawartością