Strona głównaAktualnościZaproszenie na ćwiczenia służb przed ŚDM 2016

Zaproszenie na ćwiczenia służb przed ŚDM 2016

plakat_Bochnia_1czerwca_v2
31 maja 2016r. Komentarze (0)

Pomoc medyczna w warunkach zdarzenia masowego udzielana kilkudziesięciu rannym w wypadku autokaru z pojazdem osobowym  z użyciem dostępnych Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM)  oraz Zastępów Państwowej Straży Pożarnej, Policji, grupy Antyterrorystycznej z Krakowa. Pościg za terrorystami oraz uwolnienie uczniów z opanowanej przez przestępców szkoły – to tylko niektóre elementy, które zespoły ratownictwa medycznego, policja, grupy antyterrorystyczne, straż pożarna i urzędnicy od zarządzania kryzysowego ćwiczyć będą wspólnie przed Światowymi Dniami Młodzieży. Ćwiczenia odbędą się 1 czerwca  od godz.9.30 w miejscowości
Dąbrówka k. Bochni, a ich organizatorami są Szpital w Bochni, Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego przy SP ZOZ w Bochni oraz bocheńskie starostwo powiatowe.

– Ćwiczeń na tak wielką skalę dawno nie było w rejonie Bochni, nie było też jednak tak wielkich wyzwań jak Światowe Dni Młodzieży – mówi Jarosław Kycia dyrektor Szpitala
w Bochni. Musimy przygotować i skoordynować działania różnego rodzaju służb zaangażowanych w ratowanie ludzkiego życia, zdrowia, mienia oraz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – dodaje Jarosław Kycia.

Całe ćwiczenia prowadzone będą w warunkach maksymalnie zbliżonych
do rzeczywistości, z udziałem fachowo przygotowanych pozorantów oraz z zespołów ratownictwa medycznego z Małopolski, Podkarpacia oraz województwa Świętokrzyskiego, a także jednostek Państwowej Straży Pożarnej, OSP, policji i grup antyterrorystycznych. Łącznie w przeprowadzenie i organizacje ćwiczeń zaangażowanych będzie około 300 osób. Przebieg ćwiczeń obserwowany będzie przez ekspertów z różnych dziedzin bezpieczeństwa, którzy po analizie wypracują rozwiązania i propozycje optymalizacji pracy poszczególnych służb.

Początek ćwiczeń zaplanowany został na godz.9.30 w sąsiedztwie Zespołu Szkół
w miejscowości Dąbrówka w gminie Rzezawa.

O godz.13.30 w restauracji Albatros w Rzezawie odbędzie podsumowanie i wstępna analiza ćwiczeń przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży.

Głównym partnerem technicznym ćwiczeń jest firma F.P.U.H. AUTOPRODUKT Andrzej Świgost, która dostarcza holowniki i autobus do ćwiczeń.

Jarosław Kycia

Komentarze (0)