Strona głównaAktualnościZ okazji Dnia Kobiet bocheński szpital przeprowadził kampanię bezpłatnego badania USG piersi.

11 marca 2016r.

Z akcji skorzystało kilkanaście kobiet. Na badanie mogła przyjść kobieta w każdym wieku, bez skierowania, jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu godziny.Tego typu konsultacje są bardzo potrzebne, tym bardziej, że wcześnie wykryte zmiany w piersi pozwalają w większości przypadków na całkowite wyleczenie- mówi dr n. med. Łukasz Strzępek, którzy przeprowadzał badania.

Wykonywanie USG piersi jest zalecane co rok. Dyrektor szpitala zapewnia, że w związku z dużym zainteresowaniem akcja będzie kontynuowana. Warto przypomnieć, że bezpłatne konsultacje szpital organizował już kilkakrotnie m.in. bezpłatne badania USG ginekologiczne.Badanie ultrasonograficzne piersi powinny przeprowadzać regularnie panie po ukończeniu 31 roku życia. USG piersi jest jednym z elementów profilaktyki raka piersi. Jest to bezbolesne badanie, które pozwala wykryć guzki w piersiach na wczesnym etapie rozwoju.