Strona głównaAktualnościWięcej łóżek dla pacjentów z koronawirusem

Więcej łóżek dla pacjentów z koronawirusem

_DSC6743_
09 listopada 2020r.

Bocheński szpital powiększa bazę łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Zgodnie z poleceniem wojewody od 9 listopada w lecznicy jest w sumie 80 łóżek dedykowanych pacjentom z COVID-19.
– To 15 stanowisk obserwacyjnych, 8 intensywnej terapii oraz 57 zwykłych łóżek – wylicza Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.
Pacjenci z koronawirusem zostali ulokowani w oddziale chorób wewnętrznych II, a teraz także w części oddziału chorób wewnętrznych I. Chorzy znajdują się także w oddziale chirurgii i SOR. Pacjenci wymagający respiratora znajdują się na intensywnej terapii.
Szpital został zakwalifikowany do trzeciego poziomu zabezpieczenia w zakresie ginekologii i położnictwa.
Warto dodać, że do tej pory nie został zamknięty żaden ze szpitalnych oddziałów, choć ze względu na pandemię ograniczono przyjęcia planowe.